Świadectwa

W naszych podróżach  – w poszukiwaniu wspomnień, faktów , uczuć i myśli o Matce Róży Czackiej i jej wielkim Dziele jakim są Laski rozmawiamy z dziesiątkami osób, które Ją pamiętają, które wiedzą o Niej dużo, które to dzieło kontynuują. Poznajemy także wychowanków Lasek, tych najstarszych i tych młodszych. Rozmawiamy o tym jak w Laskach było i czym Laski są dla nich dzisiaj. Ponieważ film to tylko szybkie obrazy i niecała godzina – chcemy na tej stronie utrwalić pełne Świadectwa tych spotkań i rozmów. Dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Są to ważne i głębokie, śmieszne i mądre rozmowy. Do obejrzenia bez pośpiechu, w wolnej chwili. Kiedy po zgiełku codzienności znajdziemy czas aby o Matce Czackiej, niewidomych i Laskach oraz Siostrach od Krzyża dowiedzieć się więcej. Więcej zrozumieć. Zobaczyć. Poczuć.

Siostra Radosława Podgórska FSK

Jedna z głównych osób odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentów niezbędnych do Beatyfikacji Matki Czackiej. W 1 części rozmowy opowiada o swoim powołaniu, heroiczności cnót Matki Założycielki oraz o tym na czym polega i ile trwa proces przygotowania dokumentów Beatyfikacyjnych. W końcowej części rozmowy szczegółowo opowiada o cudzie ozdrowienia, który był ostatnią prostą na drodze do Beatyfikacji. Cudzie jaki wydarzył się w małych Kuziach na Kurpiach.

 

Krzysztof Zanussi

Reżyser, scenarzysta, producent filmowy

Krzysztof Zanusssi z Laskami związany prawie od zawsze. W Laskach mieszka od wielu lat. Nam opowiada o tym czym są Laski dzisiaj dla Niego, czym powinny być dla nas dzisiaj. Tłumaczy czemu dzieło Lasek – udało się Matce Czackiej mimo , że udać się nie powinno oraz wyjaśnia, że póki nie zrozumiemy, że wszystko wynika z Opatrzności Bożej – nie pojmiemy sensu życia.

To ważna rozmowa.

Wielkość czcionki
Kontrast